Jak korzystać z internetowej książki telefonicznej

Udostępnij

Domowe numery telefonów możemy znaleźć na kilka sposobów. Pierwszy z nich to skorzystanie z papierowej książki telefonicznej. Drugi to wykonanie telefonu do biura numerów lub skorzystanie z internetowej książki telefonicznej. Niestety dwa pierwsze rozwiązania mają swoje minusy. Po pierwsze domowa książka telefoniczna może być już nie aktualna, po drugie telefon do biura numerów jest płatny. Idealne jest więc ostatnie rozwiązanie, czyli skorzystanie z internetowej książki telefonicznej. 

Jak skorzystać z internetowej książki telefonicznej    

Otwieramy dowolną przeglądarkę internetową, na przykład Google Chrome, Safari. Wpisujemy adres książki telefonicznej lub szukamy w Google adresu wpisując w okno wyszukiwarki "internetowa książka telefoniczna". Po otwarciu witryny przechodzimy do wypełniania pola formularza. Wprowadzamy dane osoby, której szukamy. Na przykład miasto i ulicę jej zamieszkania, następnie wybieramy szukaj telefonu. 

Po chwili na ekranie zobaczymy listę numerów telefonów, które pasują do podanego przez nas zapytania. 

Inny sposób na znalezienie numeru telefonu 

Innym sposobem na znalezienie numeru telefonu lub kontaktu do wybranej osoby jest wpisanie jej imienia i nazwiska w wyszukiwarkę. Możemy dodać także miejscowość jej zamieszkania. Dużo łatwiej jest w przypadku firm. Kontakt z nimi powinien być jasno i wyraźnie zaznaczony na stronie internetowej. Jeśli te sposoby nie działają warto skorzystać z internetowej książki telefonicznej.