Czyj to numer?

Udostępnij

Połączenia telefoniczne w dzisiejszych czasach są w zasadzie darmowe. Wystarczy płacić jakiś niewielki abonament, by wszystko mieć za darmo. Taki stan rzeczy sprawił, że wydzwanianie do kogoś cały dzień i całą noc nie jest już w zasadzie problemem. Nie zawsze jest to jednak sytuacja pożądana.

Coraz częściej wiele osób spotyka się z problemem polegającym na posiadaniu dużej ilości wiadomości lub nieodebranych połączeń z zupełnie nieznanego im numeru telefonu. Na szczęście wraz z rozwojem technologii informatycznych poprawiły się też nasze możliwości dochodzenia do tego, kto kryje się pod nieznanym numerem telefonu. W chwili obecnej do dyspozycji mamy kilkanaście różnych metod, za pomocą których powinniśmy być w stanie ustalić, kto do nas dzwoni z większą lub mniejszą dokładnością. W praktyce nic nie zmusza nas do tego, by ograniczać się do jednej lub maksymalnie dwóch metod wyszukiwania wiadomości o osobie dzwoniącej. Jeśli je połączymy, szanse sukcesu będą znacznie większe i uzyskamy pożądane informacje.

Wyszukiwarki w postaci aplikacji na sam telefon

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie wyszukiwarki w postaci aplikacji na telefon. Jest to niewątpliwie najnowocześniejsze rozwiązanie, które wystarczy po prostu zainstalować i tak długo, jak będziemy mieli połączenie z Internetem, aplikacja będzie działała. Na bieżąco będzie nas ostrzegała przed połączeniami potencjalnie niebezpiecznymi. Aplikacja może przy każdym połączeniu wyświetlać posiadane przez siebie informacje o nieznanym numerze telefonu, jak również można w niej wyszukiwać numery, które znamy z dowolnego źródła.

Nieznany numer telefonu

Kto się z nami kontaktuje?

Informacje o naszym numerze są teoretycznie niedostępne, ale trafić na niego można nawet metodą na chybił-trafił, czyli wybierając przypadkowe numery telefonu w nadziei na uzyskanie połączenia. Różnych osób, które mogą mieć ważniejszy lub mniej ważny powód do połączenia się z nami jest dosłownie wiele milionów. Trzeba się upewnić, że za poszukiwanym numerem nie kryje się jakiś oszust.

Aplikacje tego typu są bardzo skuteczne w identyfikowaniu numerów bezpiecznych, ponieważ opierają się na ogólnie dostępnych bazach numerów firm oraz różnych instytucji. Jeśli dzwoni ktoś taki, od razu dostaniemy odpowiednie informacje. Sporą część istotnej bazy danych aplikacji tego typu tworzą jednak sami użytkownicy, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami odnośnie numerów telefonów. Dlatego też, jeśli ktoś jest nękany przez uciążliwe połączenia, podzieli się tą informację w Internecie i do tej opinii dołączy potem więcej nękanych osób. W ten sposób informacje o naprzykrzających się połączeniach także są bardzo wiarygodne.

Jak się ochronić?

Ochrona przed potencjalnie szkodliwymi lub po prostu uciążliwymi telefonami jest bardzo prosta, a pierwszym krokiem jest zawsze sprawdzenie numeru telefonu przed tym, jak się telefon odbierze. Jeśli tylko mamy najmniejsze wątpliwości odnośnie osoby dzwoniącej, powinniśmy najpierw odrzucić połączenie, potem je sprawdzić, a dopiero następnym razem odbierać.

Czytaj więcej na Facebook