Znane i nieznane numery telefonów

Udostępnij

Ten tekst ma za zadanie przybliżyć kwestie zapamiętywania numerów telefonów poprzez ich zapisywanie, jak również doradza odnośnie praktyki wykorzystywania nieznanych numerów telefonów.

Możliwość zapisania numeru telefonu w książce adresowej urządzenia jest bardzo wygodna i naprawdę warto z niej korzystać. Wszystkie nowoczesne urządzenia pozwalają nam na zapisanie najważniejszych dla nas numerów osób bliskich, numerów do znajomych i przyjaciół, współpracowników czy klientów, jak również miejsc, które odwiedzamy, na przykład naszego fryzjera czy kosmetyczkę. Dzięki możliwości zapisania numeru telefonu i opatrzenia go odpowiednim opisem, a nawet zdjęciem, możliwe jest skuteczne jego zapamiętanie i powrót do niego, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Kwestia odpowiedniego opisu dla każdego numeru telefonu jest bardzo ważna, ponieważ gwarantuje ona możliwość wygodnego odnalezienia numeru w urządzeniu. Numer telefonu to w końcu tylko ciąg znaków, który po krótkim czasie przestanie nam cokolwiek mówić. Dobrze dobrana adnotacja sprawi, że nigdy nie będzie wątpliwości odnośnie posiadacza numeru.

W przedstawiony wyżej sposób można sprawić, że znakomita większość dzwoniących d nas numerów telefonów będzie od razu rozpoznawana i będziemy wiedzieli, kto dzwoni. Znakomita większość to nie znaczy wszystkie, ponieważ może nawet dzwonić ktoś znajomy, ale jeśli jest to telefon z nowego numeru, nie rozpoznamy go. Z tego powodu wiele osób unika dzwonienia z nowych numerów i przed telefonem może wysłać najpierw wiadomość sms.

Oszustwa telefoniczne

Wysłanie wcześniejszej wiadomości sms jest ogólnie bardzo dobrym pomysłem, ponieważ coraz więcej zapobiegliwych osób wychodzi z założenia, że lepiej jest nie odbierać telefonów z nieznanych numerów. Takie podejście jest zrozumiałe, co nie zmienia faktu, że ociera się o poważną paranoję. Wiele telefonów z nieznanych numerów to ktoś z jakąś ważną sprawą do nas, na przykład z informacją na temat przełożenia zaplanowanej wcześniej wizyty u lekarza.

Zazwyczaj ignorowanie nowych numerów nie jest najlepszym rozwiązaniem. W takiej sytuacji mielibyśmy do czynienia z wielkim ciosem chociażby dla firm, które w ten sposób próbują się kontaktować ze swoimi przyszłymi klientami. Dlatego zamiast bezpośrednio odrzucać wszystkie nieznane połączenia, można po prostu sprawdzić, kto do nas dzwoni. W dzisiejszych czasach połączenia komórkowe są już czymś absolutnie normalnym, zupełnie zwykłym. Ich ceny są też bardzo niskie, więc jeśli przedsiębiorca dostanie telefon, zazwyczaj od razu odbierze lub bardzo szybko oddzwoni, ponieważ jest to dla niego potencjalna okazja do zarobku.

W jaki sposób sprawdzić numer dzwoniącej osoby? Na szybko się nie da, ale w przypadku wcześniejszego odrzucenia lub przegapienia połączenia można zawsze skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki, która powie nam, jakie kontakty mieli z danym numerem inni użytkownicy serwisu. W ten sposób, na podstawie doświadczeń innych osób, możemy dowiedzieć się, czy dany numer jest bezpieczny, czy powodował już jakieś problemy.