Dowiedz się szybko kto chciał się z tobą skontaktować

Udostępnij

Jeśli nie masz dużo czasu, ale chcesz wiedzieć kto taki dzwonił z nieznanego numeru to warto będzie skorzystać z wyszukiwarki numerów i wygodnie takie informacje sprawdzić. Obecnie mamy takie czasy, gdy cały czas pojawiają się nowe rozwiązania technologiczne. Mamy stały dostęp do internetu już nie tylko w swoim domu, ale także poza nim.

Nikt nie rozstaje się z telefonem komórkowym. Ma takie urządzenie praktycznie każdy od małych dzieci po osoby dorosłe. Można słuchać na nim muzyki, grać w gry i szukać informacji w sieci. Jednak przede wszystkim ma odpowiadać za komunikacje z innymi osobami, będzie można dzwonić albo wysyłać wiadomości tekstowe. Jednak jest także ciekawa zależność, która wskazuje, że im więcej posiadamy mobilnych urządzeń tym więcej różnych niebezpieczeństwa na nas czeka zarówno od obcych osób jak i innych abonentów.

Nawet oszuści idą z biegiem czasu, przekonaj się o tym sam!

Razem z rozwojem nowych technologii czekają nas także coraz bardziej nowoczesne zagrożenia. W sieci można np. ukraść tożsamość czy mogą się z nami kontaktować osoby, które nie są w ogóle tym za kogo się podają. Jednak praktycznie każdy wynalazek niesie za sobą niebezpieczeństwa. Również popularne telefony komórkowe mogą prowadzić do wielu problemów. Wielu oszustów chętnie bowiem korzysta z urządzeń mobilnych. I właśnie dochodzi do tego, że niektóre sposoby na naciąganie i oszukiwanie ludzi są niezmienne to pojawiają się także nowe wersje, bardziej dopasowane do naszych czasów.

Kto jest posiadaczem numeru

Jeszcze nie tak dawno popularnym sposobem na oszukiwanie były maile, które informowały o rzekomym spadku, który na nas czeka, a my go nadal nie odebraliśmy. Pewnie każdy z nas korzystający z maila pamięta takie sposoby na oszukiwanie. Był to przekręt, który nazywano nigeryjskim, takim o afrykańskich korzeniach. Teraz również ten sam kontynent jest wykorzystywany w przekrętach telefonicznych. Tak się właśnie dzieje, ponieważ dzwonią do nas osoby z numerów, które są rejestrowane w Afryce. My niczego nie świadomi będziemy takie połączenie odbierać, albo jeśli nie odebraliśmy to oddzwaniamy. Zanim uda się nam zorientować, że to oszustów i nikt nie ma do nas żadnej sprawy okazuje się, że mamy już bardzo wysoki rachunek, jaki w niedługim czasie będzie trzeba zapłacić.

Skąd jakiś oszust ma mój numer?

Jeśli chodzi o zdobywanie numerów to jest wiele różnych sposobowa, które są wykorzystywane. Można znaleźć numery np. na portalach społecznościowych, gdzie niestety wiele osób zupełnie niepotrzebnie udostępnia wiele prywatnych informacji na własny temat. Czasem również ochrona danych osobowych i prywatności w sieci funkcjonuje tak słabo, że wystarczy tylko w Google wpisać imię i nazwisko a po kilku chwilach pojawi się nasz numer telefonu. Dlatego zdobycie telefonu to żadnej problem i dlatego właśnie oszuści bardzo chętnie z takich rozwiązań korzystają. Dlatego na oszustwa drogą telefonów komórkowych trzeba mocno uważać.