Sprawdź nieznany numer w ogromnej bazie danych

Udostępnij

TrueCaller to jedna z najbardziej popularnych aplikacji do ochrony przed telefonicznym spamem, a to dzieje się dzięki systemowi rozpoznawania dzwoniącego. Użytkownicy mogą do bazy danych firmy odpowiedzialnej za aplikację zgłaszać podejrzane numery. I jeśli dany numer otrzyma odpowiednią ilość takich zgłoszeń to użytkownicy programu będą przed nim automatycznie ostrzegani.

Po tym jak pierwszy raz uruchomimy aplikację należy weryfikować własny numer telefonu. W tym miejscu wiele osób będzie rezygnować ze stosowania aplikacji. Przede wszystkim wiele osób mocno sobie ceni własną prywatność i dlatego właśnie rezygnują gdy na ekranie nie pojawia się żadna konkretna informacja w jakim celu aplikacja pobiera nasz numer telefonu. Po tym jak przejdzie się weryfikację należy przejść do okienka, gdzie tworzy się profil. Wykorzystać trzeba wtedy swojego maila albo tez skorzystać z jednego z popularnych serwisów społecznościowych.

Aplikacja pozwala sprawdzić w bazie numer telefonu, który nie jest zapisany w naszym urządzeniu. Pewnie wiele osób ma takie wrażenie, że telemarketerzy są już bardzo męczący i trudno z takimi połączeniami wytrzymać. Ta aplikacja pozwala ich przechytrzyć. Baza telefonów, które rozpoznaje aplikacja jest cały czas powiększana. Kiedy ktoś do nas dzwoni na ekranie obok numeru będzie informacja kim jest nieznany numer. Jeśli nie zdążymy odebrać nic straconego. Z poziomu aplikacji można przejść przez listę połączeń i sprawdzić do kogo nalezą te numery, które w naszym urządzeniu nie są zapisane.

Baza numerów telefonów

Nie do końca wiadomo na jakiej zasadzie aplikacja wyszukuje numery, ale jeśli pojawiają się połączenia od osób, które w jakimś miejscu udostępniają dane w sieci to program nie miał problemu z ich odnalezieniem. Pojawiały się wtedy wizytówki kontaktowe łącznie z imieniem i nazwiskiem czy adresem e-mail. Aplikacja jest w stanie bez większych problemów znaleźć dane firmy, która będzie chciała się z nami połączyć. Działa bardzo sprawnie i efekty badania numerów są rzeczywiście bardzo dobre. Dlatego jeśli ktoś będzie chciał z tego skorzystać warto zainteresować się nieco bliżej tym jak wygląda ta aplikacja.

Z drugiej strony aplikacja nieco niepokoi z tego względu, że możliwości inwigilacji jakie posiada są rzeczywiście znaczące. Na ten moment jak podają jest tam ponad miliard numerów z całego świata. Ta liczba cały czas rośnie. Oczywiście da się znaleźć numery, których aplikacja nie będzie w stanie rozpoznać, z drugiej jednak strony radzi sobie ona naprawdę bardzo dobrze i rozpoznaje wiele numer z połączeń bardziej pożądanych a nie tylko numery telemarketerów jak to się dzieje w przypadku wielu konkurencyjnych aplikacji, których jakość jednak pozostawia wiele do życzenia. Dlatego jeśli ktoś chce kontrolować dzwoniące numery to wydaje się, że warto będzie po ta aplikację sięgnąć.